Divná hruška

31.08.2020

I když si myslím, že jsou pro naše tělo lépe stravitelné lokální suroviny (které celý život jedli naši rodiče, prarodiče, praprarodiče a náš organismus je tak na ně zvyklý), už jako holku mě lákalo ochutnávání různých tropických plodů. Zpětně obdivuju vytrvalost svých rodičů, kteří mi tehdy pracně sháněli čerstvé liči, kiwano, maracuju, karambolu, pitahayu, papaju, mangostan, artyčoky nebo kumquat.

O pár let později mi chtěl kamarád udělat radost a koupil divně vypadající zelenou hrušku - bez šťopky a bubáka. Ehm. Avokádo. Chudák ho neznal a tak se po první lžičce znechuceně oklepal a dodal:

"A já blbec koupil tři!"

Časy se změnily, exotické ovoce běžně plní pulty supermarketů a liči nebo třeba avokádo zná kdekdo. Nicméně kdo by měl chuť, přikládám pár zajímavostí i fotek, jak ho doma jíme my ;-).

Takže: je to superpotravina, o tom žádná. Kromě velkého množství vitamínů, minerálů a vlákniny, obsahuje i mononenasycené mastné kyseliny důležité pro srdce, antioxidanty chránící naše oči, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, může pomáhat v prevenci proti rakovině a zlepšuje vstřebávání živin, proto je vhodné i při držení diet.


Nejvíc ho u nás doma jíme v salátu, ale výborná je i čokoládová pomazánka nebo špagety s česnekem a avokádem (recept od švagrové - největšího znalce a jedlíka avokáda co znám. Děkuju!)


A jak ho jíte vy? Chutná vám? Nebo se jen občas přemůžete?


Jak ho skladovat? Švagrová avokádo uchovává v novinovém papíru mimo lednici, já ho přendavám 2 dny před konzumací z lednice do spíže, kde krásně dozraje.Co vy? Máte nějaký TIP?


PS: Jooo a k té divné hrušce... Prý se mu v některých zemích říká "aligátorská hruška" :-D.


Přikládám zdroje a odkaz na Happymaga, kde se dá hezky inspirovat, kam s ním...


Happymag.cz

Medlicker.com

Děkujeme, žy my - Kristýna Kudelová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky