KRUČENÍ

28.04.2021

Ryju si a rejpu a kopu a kypřím, až jsem zapomněla na svačinu i oběd. Začalo mi (výýýjimečně!) kručet v břiše...

Zahradničení je fakt super relax! I když mám zničený ruce i záda, furt bavííí.

Ale zpět k myšlence. Vzpomněla jsem si na zajímavý rozhovor v Dobrém ránu na ČT2 o kručení v břiše a že ho dnes tolik neslýcháme. V průběhu dne totiž často něco uždibujeme, ujídáme nebo se i přejídáme a jíme zkrátka dřív, než má tělo hlad...

Jak kdo samozřejmě, a je jasné, že spoustě lidí kručení spíš vadí - zvlášť při pracovní poradě není ideální, ale má prý i zdraví prospěšný účinek. Věděli jste? Já ne. Čistí se při něm totiž zbytky předešlé stravy v tenkém střevě!

Jen pro upřesnění, mluvilo se o kručení z hladu, nicméně v břiše může škrundat např. i z nadměrného stresu, nemoci dráždivého tračníku, komplikací s trávením nebo i v důsledku plynatosti.

PRO ZAJÍMAVOST:

Kručení je přirozenou součástí trávicího systému a je způsobené pohybem stravy (i plynů) v žaludku a tenkém střevě (tzv. peristaltikou). Děje se běžně, ale když je "žaludek prázdnější", zvuky jsou hlasitější.

Osobně si myslím, že jsou alespoň dva typy lidí: ti, co odkládají jídlo kvůli práci jak jen to jde a ti, co furt něco ochutnávají, případně dojídají (jako já po dětech) a kručení skoro neznají.

Tak schválně, kdy naposledy kručelo VÁM?

Zdroje:

https://nemoci-traviciho-ustroji.zdrave.cz

Odkaz na rozhovor se mi bohužel nepodařilo najíííít. Když dohledám, přiložím.

Moc moc vás zdravím přátelé!

Děkujeme, žy my - Kristýna Kudelová
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky